Afterparty Digital Cultures / Początek Outriders

Data i Czas: 26.09 Wtorek; godz. 20:00-23:00

Dołącz na Facebooku

Outriders to nowy projekt dziennikarski, którego celem jest dostarczanie odbiorcom sprawdzonych i wysokogatunkowych informacji w nowoczesnej, technologicznie zaawansowanej formie.

Zaprezentowaliśmy już kilka produkcji (np. “Mosul” czy “Lunik IX”), ale teraz czas pójść szerzej i publicznie powiedzieć - ZACZYNAMY!

Jesteśmy grupą osób, która wierzy, że dziennikarstwo, którego wszyscy dziś potrzebujemy, to połączenie misji, wysokiej jakości warsztatu, oryginalnej formy i umiejętności operowania najnowszymi narzędziami. Są wśród nas ludzie o różnorodnych kompetencjach - doświadczeni reporterzy, graficy, koderzy oraz redaktorzy. Bo tak dziś trzeba.

Publikujemy regularne relacje, analizy i reportaże z miejsc na całym świecie - takich, które znamy od podszewki i w których jesteśmy na co dzień, jak i takich, do których trzeba pojechać specjalnie.

Nie ścigamy się “o newsa”, nie musimy “być pierwsi”. Opracowujemy tematy dłużej, bez presji czasu i na chłodno, by pokazać ujęcie problemu rzeczowo, wiarygodnie i bez zbędnych emocji. Tworząc, docieramy do źródeł, angażujemy ekspertów i reporterów, co pozwala na analizę wielu różnych punktów widzenia i uzupełnienie materiału o lokalny kontekst. Nie tylko informujemy, ale także tłumaczymy, nie bojąc się nawet najbardziej skomplikowanych kwestii.

Wiemy, że nawet najlepsza treść bez odpowiedniej formy może nie być wystarczająco atrakcyjna. Dlatego w naszych publikacjach zwracamy uwagę nie tylko na to “co”, ale też na “jak” mówimy, wykorzystując do prezentacji twórczości najnowsze technologie. Organizujemy także wydarzenia oraz wystawy, by czytelnicy mogli na żywo zobaczyć, zapytać i dowiedzieć się jeszcze więcej.

Skąd będziemy regularnie publikować depesze? Jakie produkcje interaktywne zobaczycie w najbliższych miesiącach? Dlaczego wybraliśmy taką formę? Co nas nakręca, aby oddać się temu przedsięwzięciu?

W trakcie wydarzenia rozpoczniemy także naszą akcję crowdfundingową.